Usługi

Usługi cyklinowania

oraz wszystko czego potrzebuje twoja podłoga!

Czym jest cyklinowanie bezpyłowe?

Odnowiony parkiet to marzenie ogromnej ilości osób, jednak zanim będziemy mogli cieszyć się efektem końcowym, należy wykonać w pełni profesjonalne cyklinowanie. Jak można się domyśleć w skutek tego procesu powstaje mnóstwo kurzu.

Rozwiązaniem może być cyklinowanie bezpyłowe, dzięki któremu kurz praktycznie nie powstaje a nasza drewniana podłoga będzie wyglądać zupełnie jak nowa.

 

Cyklinowanie bezpyłowe posiada mnóstwo zalet a największą z nich jest brak uporczywego kurzu który nie wpływa negatywnie na nasze normalne funkcjonowanie podczas prowadzenia renowacji oraz nigdzie nie osiada. Nasza firma w trakcie cyklinowania posługuje się specjalistycznymi maszynami oraz narzędziami przez co efekt powstawania czynników szkodliwych jest minimalistyczny.

Cyklinowanie bezpyłowe – dlaczego warto podjąć się renowacji?

Cyklinowanie bezpyłowe parkietu polecane jest wszystkim osobom, które chciałyby nadać swojej drewnianej podłodze nowe życie i chcą to zrobić profesjonalnie, bezpiecznie oraz sprawnie. Wykorzystywane przez nas maszyny są wyposażone w odkurzacze, które sprawiają że kurz jest pochłaniany na bieżąco podczas prac związanych z cyklinowaniem przez co inwestor ma pewność że czynnik szkodliwy nie osiądzie na meblach czy podłodze. Jest to ogromne udogodnienie dla osób korzystających z naszych usług.

Cyklinowanie bezpyłowe – kto i gdzie z niego korzysta?

Cyklinowanie bezpyłowe stosuje się obecnie w wielu miejscach prywatnych oraz użyteczności publicznej. Przede wszystkim z takich usług korzysta się podczas:

  • Renowacji schodów
  • Wykańczania mieszkań
  • Renowacji parkietów
  • Remontów

Jeśli ktoś chce, aby jego parkiet wyglądał jak nowy, a jednocześnie nie chce inwestować większych pieniędzy w ponowne układanie podłogi, powinien zdecydować się na fachowe cyklinowanie bezpyłowe parkietów. Usługa świadczona przez naszą firmę nie należy do najdroższych a zleceniodawca będzie miał pewność że efekty po wykonaniu prac będą bardzo zadowalające na długie lata. 

Kto wybiera taką formę renowacji podłóg?

  • Właściciele małych mieszkań
  • Właściciele przestronnych mieszkań
  • Podmioty zarządzające przestrzeniami komercyjnymi i publicznymi

W przestrzeniach o charakterze usługowym podłoga niszczy się oraz traci kolor się w bardzo krótkim odstępie czasu, wykonywana przez naszą firmę usługa sprawia, że przedsiębiorstwo zleceniodawcy po stosunkowo krótkiej przerwie powrócić do swojej codziennej działalności.

Cyklinowanie polecane jest osób posiadających zarówno mniejszy jak i większy metraż.

 

Cyklinowanie bezpyłowe – na czym poleca nasza praca?

Naszą pracę rozpoczynamy od cyklinowania parkietu. Najczęściej zaczynamy od starcia starej warstwy za pomocą papieru ściernego o gradacji 36. Gdy tylko zakończymy wykonywanie cyklinowania bezpyłowego, rozpoczynamy kolejny etap jakim jest szpachlowanie starego parkietu w celu zakrycia powstałych przez cały okres eksploatacji szczelin. Gdy wszystkie szczeliny oraz nierówności zostały przykryte, rozpoczynamy polerowanie podłogi aby była ona gładka i nie posiadała szpecących rys, przeważnie swoją pracę wykańczamy papierem o gradacji 100 lub 120. Końcowymi etapami naszej pracy jest matowienie oraz lakierowanie lub olejowanie parkietu, które odbywa się za pomocą specjalnej blachy parkieciarskiej i polerki.

Z jakich środków chemii parkieciarskiej korzystamy?

Firma Parkiety Vip korzysta z najlepszych dostępnych na rynku środków chemicznych aby nasza praca była wykonana profesjonalnie ale również z zachowaniem bezpieczeństwa i zdrowia naszych cennych klientów. Dodatkowo środki z których korzystamy zapewniają długotrwały i piękny efekt.

Środki chemiczne z których korzystamy:

 

Sprawdź nasze realizacje!

 


Lakierowanie

Lakierownia/matowienie lakieru: lakierowanie parkietu składa się z 3 etapów. Pierwszym z nich jest zastosowanie specjalnego lakieru podkładowego.

Po wyschnięciu nakłada się pierwszą warstwę lakieru nawierzchniowego, który to z kolei trzeba zmatowić specjalną siatką polerską o gradacji min.120, aby pozbyć się nieczystości i „włosów” drewna, które powstały już po nałożeniu pierwszego lakieru.


Olejowanie

Olejowanie: olej zazwyczaj nakładany jest dwukrotnie.

Cały proces odbywa się poprzez zaciągnięcie oleju po całej podłodze za pomocą specjalnej blachy parkieciarskiej, a następnie rozprowadzeniu go specjalnym padem polerskim, który zakłada się na maszynę – polerkę.


Barwienie

Barwienie podłóg to czynność mająca na celu całkowitą zmianę jej barwy.

Efekt taki można uzyskać np. poprzez nałożenie bejcy lub oleju barwiącego w wybranym przez siebie kolorze. Następnie należy nałożyć przynajmniej 2 warstwy lakieru w celu zabezpieczenia podłogi przed zniszczeniem.


Montaż parkietów

Parkiet układa się partiami, najpierw nakładając warstwę kleju, którą rozprowadza się ząbkowaną pacą. Każdą klepkę dociska się lub dobija gumowym młotkiem.

Parkiet nie może szczelnie przylegać do ścian – należy zostawić szczelinę na ok. 1 cm na zmiany objętości drewna pod wpływem warunków atmosferycznych.

Będzie nam niezmiernie miło, zamontować go w Twoim domu!


Układanie paneli podłogowych

Najbardziej znaną usługą którą wykonujemy jest układanie paneli podłogowych, marzysz o doskonale ułożonych panelach?

Upewnij się że zatrudniłeś do wykonania swojej podłogi właściwą firmę, czyli Nas!


Renowacja schodów

Twoje schody potrzebują odrobinę odświeżenia?

Trafiłeś we właściwe miejsce, tchniemy w nie nowe życie!


 

Powiedz nam więcej o swoim zamówieniu

SKONTAKTUJ SIĘ